Johnny Depp beyaz perdeye döndü


Eski eşi Amber Heard’e açtığı karalama davası ile bir dönem gündemden düşmeyen ABD’li ünlü oyuncu Johnny Depp, “Jeanne du Barry” filmi ile sinemaya dönüş yapmıştı. Fransa Kralı XV. Louis’ye hayat veren Depp, bu rolün kendisi için önemini anlattı.

Depp, geçen sene Cannes Film Festivali’nde prömiyeri yapılan film hakkında konuştu. Depp “Rol bana teklif edildiği için kendimi çok şanslı hissediyorum. Garip bir şekilde şanslıyım. Bu rolü canlandırmam bana hiç mantıklı gelmemişti. Yönetmeni vazgeçirmeye çalıştım. Ama beni duymuyordu ve beni filmine alacak kadar büyük bir cesaret gösterdi” ifadelerini kullandı.

Filmde aynı zamanda rol alan yönetmen Maiwenn Le Besco geçtiğimiz yıl bazı suçlamalarla gündeme geldi. Filmin yönetmeni, bir gazeteciye fiziksel saldırıda bulunmakla suçlandı. Ünlü yönetmen ve oyuncu, Fransız gazeteciye tükürdüğü için 400 euro para cezasına çarptırıldı. Yönetmenin Plenel’e sembolik olarak 1 euro, Mediapart dergisine ise 1500 euro ödemesine karar verildi.

Ünlü aktör Johnny Depp’in eski eşi Amber Heard ile karalama davası sürerken Karayip Korsanları’nın yeni filminden kovulduğu açıklanmıştı. Davanın Depp’in lehine bitmesinin ardından Disney’in ünlü isme ulaştığı ve Karayip Korsanları’nın devam filmi için harekete geçildiği ortaya çıkmıştı. Ancak Johnny Depp’in avukatı, oyuncunun seriye geri döneceği iddialarını yalanlamıştı. Serinin yapımcısı Jerry Bruckheimer, yeni Karayip Korsanları filminin “reboot” olacağını söyledi.

Yapımcı “Karayip Korsanları’nı yeniden çekeceğiz. Böylesi daha kolay çünkü bazı oyuncuların seriye dönmesini beklemek zorunda değilsiniz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir